Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6182289 |
|---|---|
| Bid Count | 0 |
| Bid Increment | $5.00 |
| Opened | Apr 24, 2026 |
| Closes | Apr 27, 2026 |
No bids yet on this item.
Park Avenue Collection® Grape Color Garnet And Diamond 14k Yellow Gold Ring 2.40ctw - Size 9
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.50in L x 0.44in W |
| Brand | Park Avenue Collection |
| Metal Weight | 3.00 |
|---|---|
| Ring Type | Halo |
| Ring Size | 9 |
|---|---|
| Brand | Park Avenue Collection |
| Gemstone Color | Purple |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 2.01 |
| Gemstone Dimensions | 9.00mm L x 7.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Rhodolite |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | India |
| Gemstone Shape | Oval |
| Gemstone Color | Champagne |
|---|---|
| Gemstone Classification | Mined |
| Gemstone CTW | 0.22 |
| Gemstone Dimensions | 9.00mm L x 7.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Diamond |
| Material Composition | Mined |
| Origin Country | India |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Mined |
| Gemstone CTW | 0.07 |
| Gemstone Dimensions | 9.00mm L x 7.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Diamond |
| Material Composition | Mined |
| Origin Country | India |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Mined |
| Gemstone CTW | 0.09 |
| Gemstone Dimensions | 9.00mm L x 7.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Diamond |
| Material Composition | Mined |
| Origin Country | India |
| Gemstone Shape | Round |
$12.00
$40.00
$109.00
$6.00