Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6182189 |
|---|---|
| Bid Count | 11 (Bid History) |
| Bid Increment | $2.00 |
| Opened | Apr 23, 2026 |
| Closes | Apr 26, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | Apr 26, 2026 12:36:24 PM EDT | $47.00 |
| Losing Bid | Apr 26, 2026 06:54:55 AM EDT | $45.00 |
| Losing Bid | Apr 25, 2026 07:05:00 PM EDT | $43.00 |
| Losing Bid | Apr 25, 2026 06:44:13 PM EDT | $41.00 |
| Losing Bid | Apr 25, 2026 09:42:42 AM EDT | $39.00 |
| Losing Bid | Apr 25, 2026 01:37:32 AM EDT | $37.00 |
| Losing Bid | Apr 24, 2026 02:32:25 AM EDT | $36.27 |
| Losing Bid | Apr 24, 2026 11:50:25 PM EDT | $33.00 |
| Losing Bid | Apr 24, 2026 11:50:16 PM EDT | $29.00 |
| Losing Bid | Apr 23, 2026 01:43:22 PM EDT | $25.00 |
| Losing Bid | Apr 23, 2026 12:24:33 AM EDT | $23.00 |
2.55ct Tourmalinated Quartz with 0.39ctw Black Spinel 18k Yellow Gold Over Sterling Silver Ring - Size 8
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.69in L x 0.40in W |
| Country of Origin | India |
| Metal Weight | 2.44 |
|---|---|
| Ring Type | Solitaire |
| Ring Size | 8 |
|---|
| Gemstone Color | Black |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 2.55 |
| Gemstone Dimensions | 9.00mm L x 9.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Known Treatment |
| Gemstone Full Name | Tourmalinated Quartz |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Brazil |
| Gemstone Shape | Square Cushion |
| Gemstone Color | Black |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.39 |
| Gemstone Dimensions | 9.00mm L x 9.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Spinel |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Thailand |
| Gemstone Shape | Round |
$19.00
$150.00
$9.00