Time Left:
--
(or more)| Est. Retail Value: | $192.00 |
|---|---|
| Listing #: | 6182149 |
| Bid Count | 8 (Bid History) |
| Bid Increment | $2.00 |
| Opened | Apr 23, 2026 |
| Closes | Apr 26, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | Apr 25, 2026 08:32:38 PM EDT | $45.00 |
| Losing Bid | Apr 25, 2026 09:56:37 AM EDT | $43.00 |
| Losing Bid | Apr 25, 2026 06:43:45 PM EDT | $39.00 |
| Losing Bid | Apr 25, 2026 06:43:38 PM EDT | $35.00 |
| Losing Bid | Apr 24, 2026 11:46:40 PM EDT | $31.00 |
| Losing Bid | Apr 24, 2026 08:04:15 PM EDT | $29.00 |
| Losing Bid | Apr 23, 2026 07:04:10 PM EDT | $27.00 |
| Losing Bid | Apr 23, 2026 12:24:27 AM EDT | $25.00 |
0.89ctw Ethiopian Opal with 1.34ctw Glacier Topaz(TM) & White Zircon Rhodium Over Silver Ring - Size 8
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.94in L x 0.68in W |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 4.34 |
|---|---|
| Ring Type | Cluster,Bypass |
| Ring Size | 8 |
|---|
| Gemstone Color | Multi-color |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.89 |
| Gemstone Dimensions | 4.00mm L x 3.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Opal |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Ethiopia |
| Gemstone Shape | Pear |
| Gemstone Color | Sky Blue |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 1.21 |
| Gemstone Dimensions | 1.00mm L x 1.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Irradiated |
| Gemstone Full Name | Topaz |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Brazil |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.13 |
| Gemstone Dimensions | 1.00mm L x 1.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Zircon |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Round |
$175.00
$14.00
$19.00
$362.00
$109.00