Time Left:
--
(or more)| Est. Retail Value: | $600.00 |
|---|---|
| Listing #: | 6182137 |
| Bid Count | 5 (Bid History) |
| Bid Increment | $3.00 |
| Opened | Apr 23, 2026 |
| Closes | Apr 26, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | Apr 24, 2026 11:49:09 PM EDT | $47.00 |
| Losing Bid | Apr 24, 2026 02:13:49 PM EDT | $45.00 |
| Losing Bid | Apr 24, 2026 11:49:05 PM EDT | $41.00 |
| Losing Bid | Apr 24, 2026 11:49:00 PM EDT | $35.00 |
| Losing Bid | Apr 23, 2026 04:09:23 PM EDT | $32.00 |
MOISSANITE FIRE® 2.19CTW DEW MARQUISE AND ROUND 14K YELLOW GOLD OVER SILVER RING - Size 9
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.81in L x 0.50in W |
| Brand | Moissanite Fire |
| Metal Weight | 2.60 |
|---|---|
| Ring Type | Freeform |
| Ring Size | 9 |
|---|---|
| Brand | Moissanite Fire |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 1.8 |
| Gemstone Dimensions | 12.00mm L x 6.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Marquise |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.19 |
| Gemstone Dimensions | 1.30mm L x 1.30mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Round |
$2.00
$67.00
$25.00