Time Left:
--
(or more)| Est. Retail Value: | $202.00 |
|---|---|
| Listing #: | 6182127 |
| Bid Count | 4 (Bid History) |
| Bid Increment | $2.00 |
| Opened | Apr 23, 2026 |
| Closes | Apr 26, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | Apr 25, 2026 09:49:24 PM EDT | $21.00 |
| Losing Bid | Apr 25, 2026 09:36:25 PM EDT | $19.00 |
| Losing Bid | Apr 23, 2026 11:30:39 PM EDT | $17.00 |
| Losing Bid | Apr 23, 2026 05:00:58 PM EDT | $15.00 |
MOISSANITE FIRE® 0.66CTW DEW MARQUISE AND ROUND PLATINEVE® BAND RING - Size 11
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.81in L x 0.10in W |
| Brand | Moissanite Fire |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 1.20 |
|---|---|
| Ring Type | Band |
| Ring Size | 11 |
|---|---|
| Brand | Moissanite Fire |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.39 |
| Gemstone Dimensions | 5.00mm L x 2.50mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Marquise |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.2 |
| Gemstone Dimensions | 2.50mm L x 2.50mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Round |
$4.00
$115.00
$28.00
$18.00