| Est. Retail Value: | $500.00 |
|---|---|
| Listing #: | 6161371 |
| Bid Count | 0 |
| Bid Increment | $4.00 |
| Opened | Apr 11, 2026 |
| Closes | Apr 14, 2026 |
No bids yet on this item.
MOISSANITE FIRE® 1.40CTW DEW ROUND BRILLIANT 14K YELLOW GOLD OVER SILVER RING - Size 9
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.42in W |
| Brand | Moissanite Fire |
| Country of Origin | India |
| Metal Weight | 2.80 |
|---|---|
| Ring Type | 3-Stone |
| Ring Size | 9 |
|---|---|
| Brand | Moissanite Fire |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 1.1 |
| Gemstone Dimensions | 7.00mm L x 7.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Origin Country | China |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.18 |
| Gemstone Dimensions | 3.00mm L x 3.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Origin Country | China |
| Gemstone Shape | Round |
$36.00
$54.00
$660.00
$4.00