| Est. Retail Value: | $946.00 |
|---|---|
| Listing #: | 6139898 |
| Bid Count | 1 (Bid History) |
| Bid Increment | $5.00 |
| Opened | Apr 2, 2026 |
| Closes | Apr 5, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | Apr 2, 2026 12:36:20 AM EDT | $198.00 |
2.08ct John Saul Ruby With 0.11ctw White Diamond 10k Yellow Gold Ring - Size 7
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.74in L x 0.49in W |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 1.52 |
|---|---|
| Ring Type | Halo,Bypass |
| Ring Size | 7 |
|---|
| Gemstone Color | Red |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 2.08 |
| Gemstone Dimensions | 10.00mm L x 7.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Ruby |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Kenya |
| Gemstone Shape | Pear |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Mined |
| Gemstone CTW | 0.11 |
| Gemstone Dimensions | 0.90mm L x 0.90mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Diamond |
| Material Composition | Mined |
| Origin Country | Kenya |
| Gemstone Shape | Round |
$134.00
$133.00
$9.00
$9.00
$38.00