| Listing #: | 6139860 |
|---|---|
| Bid Count | 0 |
| Bid Increment | $5.00 |
| Opened | Apr 2, 2026 |
| Closes | Apr 5, 2026 |
No bids yet on this item.
1.73ctw Lab Grown Diamond, Blue Sapphire Rhodium/24k Gold Over Palladium Sterling Silver Ring - Size 10
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.63in L x 0.54in W |
| Brand | Gems En Vogue |
| Country of Origin | Canada |
| Metal Weight | 6.03 |
|---|---|
| Ring Type | Center Design |
| Ring Size | 10 |
|---|---|
| Brand | Gems En Vogue |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab-Grown |
| Gemstone CTW | 1 |
| Gemstone Dimensions | 7.00mm L x 4.50mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Diamond |
| Material Composition | Lab-Grown |
| Origin Country | Thailand |
| Gemstone Shape | Rectangular Octagonal |
| Gemstone Color | Blue |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.73 |
| Gemstone Dimensions | 7.00mm L x 4.50mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Sapphire |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Thailand |
| Gemstone Shape | Round |
$2.00
$49.00
$37.00
$33.00