Time Left:
--
(or more)| Est. Retail Value: | $1,694.00 |
|---|---|
| Listing #: | 6139795 |
| Bid Count | 1 (Bid History) |
| Bid Increment | $4.00 |
| Opened | Apr 1, 2026 |
| Closes | Apr 4, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | Apr 3, 2026 01:02:25 AM EDT | $72.00 |
MOISSANITE FIRE® 5.45CTW DEW PEAR AND ROUND PLATINEVE® RING AND BAND - Size 8
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.81in L x 0.69in W |
| Brand | Moissanite Fire |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 5.80 |
|---|---|
| Ring Type | Bridal Set |
| Ring Size | 8 |
|---|---|
| Brand | Moissanite Fire |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 3.09 |
| Gemstone Dimensions | 12.00mm L x 8.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Pear |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.44 |
| Gemstone Dimensions | 5.00mm L x 3.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Pear |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.69 |
| Gemstone Dimensions | 1.50mm L x 1.50mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Round |
$49.00
$19.00
$19.00
$39.00