Time Left:
--
(or more)| Est. Retail Value: | $1,216.00 |
|---|---|
| Listing #: | 6139619 |
| Bid Count | 7 (Bid History) |
| Bid Increment | $4.00 |
| Opened | Mar 31, 2026 |
| Closes | Apr 4, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | Apr 3, 2026 10:41:35 AM EDT | $88.00 |
| Losing Bid | Apr 2, 2026 08:43:48 PM EDT | $84.00 |
| Losing Bid | Apr 3, 2026 10:41:31 AM EDT | $80.00 |
| Losing Bid | Apr 2, 2026 03:14:06 PM EDT | $72.00 |
| Losing Bid | Apr 2, 2026 12:44:26 AM EDT | $69.00 |
| Losing Bid | Apr 2, 2026 06:42:49 AM EDT | $60.00 |
| Losing Bid | Apr 1, 2026 12:35:40 PM EDT | $56.00 |
MOISSANITE FIRE® 3.74CTW DEW EMERALD CUT AND ROUND PLATINEVE® AND 14K YELLOW GOLD OVER SILVER RING - Size 8
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.69in L x 0.50in W |
| Brand | Moissanite Fire |
| Metal Weight | 3.00 |
|---|---|
| Ring Type | Bypass,2-Stone |
| Ring Size | 8 |
|---|---|
| Brand | Moissanite Fire |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 3.2 |
| Gemstone Dimensions | 8.00mm L x 6.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Rectangular Octagonal |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.24 |
| Gemstone Dimensions | 1.75mm L x 1.75mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Round |
$49.00
$19.00
$19.00
$39.00