Time Left:
--
(or more)| Est. Retail Value: | $202.00 |
|---|---|
| Listing #: | 6139578 |
| Bid Count | 8 (Bid History) |
| Bid Increment | $2.00 |
| Opened | Mar 31, 2026 |
| Closes | Apr 4, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | Apr 1, 2026 01:20:23 PM EDT | $29.00 |
| Losing Bid | Apr 1, 2026 12:38:06 PM EDT | $27.00 |
| Losing Bid | Mar 31, 2026 08:28:27 PM EDT | $25.00 |
| Losing Bid | Apr 1, 2026 12:38:04 PM EDT | $25.00 |
| Losing Bid | Mar 31, 2026 06:10:52 PM EDT | $21.00 |
| Losing Bid | Mar 31, 2026 01:16:58 PM EDT | $19.00 |
| Losing Bid | Mar 31, 2026 08:30:21 AM EDT | $17.00 |
| Losing Bid | Mar 31, 2026 02:25:41 AM EDT | $15.00 |
MOISSANITE FIRE® 0.66CTW DEW MARQUISE AND ROUND PLATINEVE® BAND RING - Size 8
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.81in L x 0.10in W |
| Brand | Moissanite Fire |
| Metal Weight | 1.20 |
|---|---|
| Ring Type | Band |
| Ring Size | 8 |
|---|---|
| Brand | Moissanite Fire |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.39 |
| Gemstone Dimensions | 5.00mm L x 2.50mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Marquise |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.2 |
| Gemstone Dimensions | 2.50mm L x 2.50mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Round |
$67.00
$139.00
$240.00
$50.00
$36.00