Time Left:
--
(or more)| Est. Retail Value: | $2,400.00 |
|---|---|
| Listing #: | 6139549 |
| Bid Count | 3 (Bid History) |
| Bid Increment | $4.00 |
| Opened | Mar 31, 2026 |
| Closes | Apr 4, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | Apr 3, 2026 03:14:43 PM EDT | $82.00 |
| Losing Bid | Apr 3, 2026 11:00:06 AM EDT | $78.00 |
| Losing Bid | Apr 1, 2026 03:50:14 AM EDT | $74.00 |
MOISSANITE FIRE® 4.38CTW DEW PLATINEVE® SET OF 2 STACKABLE RINGS - Size 7
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.81in L x 0.38in W |
| Brand | Moissanite Fire |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 3.50 |
|---|---|
| Ring Type | Band,Eternity Band,Set |
| Ring Size | 7 |
|---|---|
| Brand | Moissanite Fire |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 2.34 |
| Gemstone Dimensions | 4.00mm L x 2.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Rectangle |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.78 |
| Gemstone Dimensions | 2.00mm L x 2.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 1 |
| Gemstone Dimensions | 1.30mm L x 1.30mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Round |
$82.00
$92.00
$59.00
$275.00