Time Left:
--
(or more)| Est. Retail Value: | $4,920.00 |
|---|---|
| Listing #: | 6139537 |
| Bid Count | 0 |
| Bid Increment | $5.00 |
| Opened | Mar 31, 2026 |
| Closes | Apr 4, 2026 |
No bids yet on this item.
9.89ct Cor De Rosa™ Morganite With .17ctw Prazana® Lab Grown Pink Diamonds 14k Rose Gold Ring - Size 9
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.72in L x 0.63in W |
| Country of Origin | India |
| Metal Weight | 2.68 |
|---|---|
| Ring Type | Center Design |
| Ring Size | 9 |
|---|
| Gemstone Color | Peach |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 9.89 |
| Gemstone Dimensions | 16.00mm L x 12.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Irradiated |
| Gemstone Full Name | Morganite |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Mozambique |
| Gemstone Shape | Rectangular Octagonal |
| Gemstone Color | Pink |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab-Grown |
| Gemstone CTW | 0.02 |
| Gemstone Dimensions | 1.40mm L x 1.40mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Diamond |
| Material Composition | Lab-Grown |
| Origin Country | Mozambique |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | Pink |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab-Grown |
| Gemstone CTW | 0.15 |
| Gemstone Dimensions | 1.30mm L x 1.30mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Diamond |
| Material Composition | Lab-Grown |
| Origin Country | Mozambique |
| Gemstone Shape | Round |
$34.00
$66.00
$36.00