Time Left:
--
(or more)| Est. Retail Value: | $1,135.00 |
|---|---|
| Listing #: | 6139523 |
| Bid Count | 0 |
| Bid Increment | $5.00 |
| Opened | Mar 31, 2026 |
| Closes | Apr 4, 2026 |
No bids yet on this item.
MOISSANITE FIRE® 4.06CTW DEW ROUND BRILLIANT 14K YELLOW GOLD OVER SILVER RING - Size 10
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.38in W |
| Brand | Moissanite Fire |
| Country of Origin | India |
| Metal Weight | 3.10 |
|---|---|
| Ring Type | Engagement |
| Ring Size | 10 |
|---|---|
| Brand | Moissanite Fire |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 3.08 |
| Gemstone Dimensions | 10.00mm L x 10.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Origin Country | China |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.36 |
| Gemstone Dimensions | 3.00mm L x 3.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Origin Country | China |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.04 |
| Gemstone Dimensions | 1.80mm L x 1.80mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Origin Country | China |
| Gemstone Shape | Round |
$48.00
$116.00
$54.00
$36.00