Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6139441 |
|---|---|
| Bid Count | 0 |
| Bid Increment | $5.00 |
| Opened | Mar 30, 2026 |
| Closes | Apr 2, 2026 |
No bids yet on this item.
Judith Ripka Turquoise Simulant, Rhodolite & Bella Luce® 14k Gold Clad Allegria Earrings
| Product Type | Earrings |
|---|---|
| Dimensions | 3.12in L x 0.78in W |
| Brand | Judith Ripka |
| Country of Origin | Thailand |
| Earring Type | Dangle |
|---|---|
| Metal Weight | 11.60 |
| Brand | Judith Ripka |
|---|
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 1.99 |
| Gemstone Dimensions | 6.00mm L x 4.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Cubic Zirconia |
| Material Composition | Lab Created |
| Origin Country | Mozambique |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | Purple |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 1.8 |
| Gemstone Dimensions | 6.00mm L x 4.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Rhodolite |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Mozambique |
| Gemstone Shape | Pear |
| Gemstone Color | Purple |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 1.81 |
| Gemstone Dimensions | 8.00mm L x 5.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Rhodolite |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Mozambique |
| Gemstone Shape | Pear |
| Featured Material Color | Blue |
|---|---|
| Featured Material Classification | Manufactured |
| Featured Material Dimensions | 12.00mm L x 9.00mm W |
| Featured Material Enhancement | No Treatment |
| Featured Material Type | Resin |
| Featured Material Composition | Manufactured |
| Featured Material Shape | Oval |
| Featured Material Color | Blue |
|---|---|
| Featured Material Classification | Manufactured |
| Featured Material Dimensions | 26.00mm L x 18.00mm W |
| Featured Material Enhancement | No Treatment |
| Featured Material Type | Resin |
| Featured Material Composition | Manufactured |
| Featured Material Shape | Rectangular Cushion |
$67.00
$139.00
$240.00
$50.00
$36.00