Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6139413 |
|---|---|
| Bid Count | 4 (Bid History) |
| Bid Increment | $3.00 |
| Opened | Mar 30, 2026 |
| Closes | Apr 2, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | Apr 1, 2026 02:09:58 PM EDT | $42.00 |
| Losing Bid | Mar 31, 2026 11:17:45 PM EDT | $39.00 |
| Losing Bid | Mar 31, 2026 05:54:36 PM EDT | $36.00 |
| Losing Bid | Mar 30, 2026 01:40:40 PM EDT | $33.00 |
10x8mm Sleeping Beauty Turquoise With 0.36ct White Zircon Rhodium Over Silver Pendant With Chain
| Product Type | Pendant |
|---|---|
| Dimensions | 0.51in W |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 2.90 |
|---|---|
| Necklace Type | Pendant |
| Pendant Type | Pendant,Halo |
| Gemstone Color | Blue |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.36 |
| Gemstone Dimensions | 10.00mm L x 8.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Stabilized |
| Gemstone Full Name | Turquoise |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | United States of America |
| Gemstone Shape | Rectangular Cushion |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.36 |
| Gemstone Dimensions | 1.25mm L x 1.25mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Zircon |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Round |
$182.00
$162.77
$328.00
$28.00