Time Left:
--
(or more)| Est. Retail Value: | $756.00 |
|---|---|
| Listing #: | 6139374 |
| Bid Count | 2 (Bid History) |
| Bid Increment | $2.00 |
| Opened | Mar 30, 2026 |
| Closes | Apr 2, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | Mar 31, 2026 05:47:48 PM EDT | $31.00 |
| Losing Bid | Mar 30, 2026 10:47:09 PM EDT | $29.00 |
MOISSANITE FIRE® 1.64CTW DEW PEAR SHAPE AND ROUND PLATINEVE® RING - Size 9
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.38in L x 0.38in W |
| Brand | Moissanite Fire |
| Metal Weight | 1.30 |
|---|---|
| Ring Type | Open Design,Halo |
| Ring Size | 9 |
|---|---|
| Brand | Moissanite Fire |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 1 |
| Gemstone Dimensions | 8.00mm L x 6.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Pear |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.54 |
| Gemstone Dimensions | 1.10mm L x 1.10mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Round |
$96.00
$2.00
$34.00
$26.00