| Est. Retail Value: | $116.00 |
|---|---|
| Listing #: | 6139355 |
| Bid Count | 8 (Bid History) |
| Bid Increment | $2.00 |
| Opened | Mar 30, 2026 |
| Closes | Apr 2, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | Apr 2, 2026 11:06:50 AM EDT | $34.00 |
| Losing Bid | Apr 2, 2026 08:33:36 AM EDT | $34.00 |
| Losing Bid | Apr 2, 2026 10:19:38 AM EDT | $32.00 |
| Losing Bid | Apr 2, 2026 06:11:58 AM EDT | $25.00 |
| Losing Bid | Apr 2, 2026 12:18:31 AM EDT | $23.00 |
| Losing Bid | Apr 1, 2026 12:28:11 PM EDT | $22.00 |
| Losing Bid | Apr 1, 2026 12:26:48 PM EDT | $16.00 |
| Losing Bid | Mar 30, 2026 04:04:14 AM EDT | $14.00 |
5.10ct Oval Crystal Quartz with .06ctw White Zircon Rhodium Over Sterling Silver Pendant with Chain
| Product Type | Pendant |
|---|---|
| Dimensions | 18.00in L |
| Country of Origin | China |
| Metal Weight | 1.25 |
|---|---|
| Necklace Type | Pendant |
| Pendant Type | Solitaire |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 5.1 |
| Gemstone Dimensions | 14.00mm L x 10.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Quartz |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | China |
| Gemstone Shape | Oval |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.06 |
| Gemstone Dimensions | 1.25mm L |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Zircon |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Round |
$29.00
$49.00
$19.00
$75.00