| Listing #: | 6139310 |
|---|---|
| Bid Count | 7 (Bid History) |
| Bid Increment | $2.00 |
| Opened | Mar 29, 2026 |
| Closes | Apr 1, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | Apr 1, 2026 08:07:53 PM EDT | $35.00 |
| Losing Bid | Mar 30, 2026 05:24:07 AM EDT | $35.00 |
| Losing Bid | Mar 31, 2026 07:41:08 PM EDT | $35.00 |
| Losing Bid | Mar 31, 2026 07:40:50 PM EDT | $31.00 |
| Losing Bid | Mar 31, 2026 07:40:35 PM EDT | $25.00 |
| Losing Bid | Mar 29, 2026 07:56:56 AM EDT | $21.00 |
| Losing Bid | Mar 29, 2026 06:33:30 AM EDT | $19.00 |
16.65ct Cushion Multi-Color Quartz With .20ctw African Amethyst Rhodium Over Silver Ring - Size 6
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.71in L x 1.13in W |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 4.80 |
|---|---|
| Ring Type | Center Design |
| Ring Size | 6 |
|---|
| Gemstone Color | Multi-color |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 16.65 |
| Gemstone Dimensions | 28.00mm L x 12.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Chemical Vapor Deposition |
| Gemstone Full Name | Quartz |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Brazil |
| Gemstone Shape | Rectangular Cushion |
| Gemstone Color | Purple |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.2 |
| Gemstone Dimensions | 3.00mm L x 3.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Amethyst |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Zambia |
| Gemstone Shape | Round |
$67.00
$139.00
$240.00
$50.00
$36.00