| Est. Retail Value: | $176.00 |
|---|---|
| Listing #: | 6139296 |
| Bid Count | 6 (Bid History) |
| Bid Increment | $2.00 |
| Opened | Mar 29, 2026 |
| Closes | Apr 1, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | Apr 1, 2026 11:16:16 PM EDT | $33.00 |
| Losing Bid | Apr 1, 2026 05:33:35 PM EDT | $31.00 |
| Losing Bid | Apr 1, 2026 11:16:12 PM EDT | $31.00 |
| Losing Bid | Mar 31, 2026 07:43:01 PM EDT | $27.00 |
| Losing Bid | Mar 31, 2026 05:42:04 PM EDT | $25.00 |
| Losing Bid | Mar 30, 2026 10:36:53 PM EDT | $23.00 |
0.40ct Fire Opal And 0.30ctw White Zircon 18k Yellow Gold Over Sterling Silver Ring - Size 9
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.78in L x 0.28in W |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 2.22 |
|---|---|
| Ring Type | Bypass,Solitaire |
| Ring Size | 9 |
|---|
| Gemstone Color | Orange |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.4 |
| Gemstone Dimensions | 7.00mm L x 5.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Fire Opal |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Mexico |
| Gemstone Shape | Oval |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.3 |
| Gemstone Dimensions | 7.00mm L x 5.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Zircon |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Round |
$67.00
$139.00
$240.00
$50.00
$36.00