| Listing #: | 6139292 |
|---|---|
| Bid Count | 11 (Bid History) |
| Bid Increment | $5.00 |
| Opened | Mar 29, 2026 |
| Closes | Apr 1, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | Apr 1, 2026 10:16:47 PM EDT | $335.00 |
| Losing Bid | Apr 1, 2026 10:13:39 PM EDT | $330.00 |
| Losing Bid | Apr 1, 2026 10:08:24 PM EDT | $325.00 |
| Losing Bid | Apr 1, 2026 09:57:02 PM EDT | $320.00 |
| Losing Bid | Apr 1, 2026 01:27:14 PM EDT | $315.00 |
| Losing Bid | Apr 1, 2026 09:56:40 PM EDT | $315.00 |
| Losing Bid | Apr 1, 2026 01:25:30 PM EDT | $310.00 |
| Losing Bid | Apr 1, 2026 09:56:27 PM EDT | $305.00 |
| Losing Bid | Apr 1, 2026 02:38:54 PM EDT | $295.00 |
| Losing Bid | Apr 1, 2026 01:37:55 AM EDT | $285.00 |
| Losing Bid | Mar 31, 2026 11:06:20 PM EDT | $280.00 |
Pre-Owned 2.55ct Cor-De-Rosa Morganite (TM) and 0.12ctw White Diamond 10k Rose Gold Ring - Size 8
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.84in L x 0.37in W |
| Metal Weight | 2.09 |
|---|---|
| Ring Type | Engagement |
| Ring Size | 8 |
|---|
| Gemstone Color | Peach |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 2.55 |
| Gemstone Dimensions | 9.00mm L x 9.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Irradiated |
| Gemstone Full Name | Cor-de-Rosa Morganite |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Mozambique |
| Gemstone Shape | Square Cushion |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Mined |
| Gemstone CTW | 0.12 |
| Gemstone Dimensions | 9.00mm L x 9.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Diamond |
| Material Composition | Mined |
| Origin Country | Mozambique |
| Gemstone Shape | Round |
$133.00
$220.00
$66.00
$36.00
$179.00