| Listing #: | 6139285 |
|---|---|
| Bid Count | 1 (Bid History) |
| Bid Increment | $5.00 |
| Opened | Mar 29, 2026 |
| Closes | Apr 1, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | Apr 1, 2026 03:46:27 PM EDT | $126.00 |
8.75ctw Strontium Titanate and .85ctw White Zircon 18K Yellow Gold Over Silver Bracelet - Size 7.25
| Product Type | Bracelet |
|---|---|
| Dimensions | 7.25in L x 0.19in W |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 10.79 |
|---|---|
| Bracelet Type | Tennis |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 8.75 |
| Gemstone Dimensions | 4.00mm L x 4.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Strontium Titanate |
| Material Composition | Lab Created |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.85 |
| Gemstone Dimensions | 1.50mm L x 1.50mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Zircon |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Round |
$67.00
$139.00
$240.00
$50.00
$36.00