Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6139270 |
|---|---|
| Bid Count | 0 |
| Bid Increment | $5.00 |
| Opened | Mar 29, 2026 |
| Closes | Apr 1, 2026 |
No bids yet on this item.
Pre-Owned MOISSANITE FIRE® 2.82CTW DEW OVAL AND ROUND WITH PRINCESS CUT PLATINEVE™ RING - Size 10
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.31in L x 0.06in W |
| Brand | Moissanite Fire |
| Country of Origin | China |
| Metal Weight | 3.71 |
|---|---|
| Ring Type | Center Design |
| Ring Size | 10 |
|---|---|
| Brand | Moissanite Fire |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 1.91 |
| Gemstone Dimensions | 9.00mm L x 7.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Oval |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.16 |
| Gemstone Dimensions | 2.50mm L x 2.50mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Square |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.32 |
| Gemstone Dimensions | 1.00mm L x 1.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.2 |
| Gemstone Dimensions | 1.40mm L x 1.40mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Round |
$226.00
$150.00
$60.00
$261.00