Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6139266 |
|---|---|
| Bid Count | 1 (Bid History) |
| Bid Increment | $5.00 |
| Opened | Mar 29, 2026 |
| Closes | Apr 1, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | Mar 30, 2026 10:21:30 PM EDT | $150.00 |
2.14ctw Grizzly Emerald, White Zircon 24K Yellow Gold Over Palladium Sterling Silver Ring - Size 7
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.87in L x 0.58in W |
| Brand | Gems En Vogue |
| Country of Origin | Canada |
| Metal Weight | 9.14 |
|---|---|
| Ring Type | Band,Crossover |
| Ring Size | 7 |
|---|---|
| Brand | Gems En Vogue |
| Gemstone Color | Green |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 1.58 |
| Gemstone Dimensions | 4.00mm L x 2.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Oiling |
| Gemstone Full Name | Emerald |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Zambia |
| Gemstone Shape | Baguette |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.56 |
| Gemstone Dimensions | 1.50mm L x 1.50mm W |
| Gemstone Enhancement | Irradiated |
| Gemstone Full Name | Zircon |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Cambodia |
| Gemstone Shape | Round |
$226.00
$150.00
$60.00
$261.00