Time Left:
--
(or more)| Est. Retail Value: | $1,010.00 |
|---|---|
| Listing #: | 6139223 |
| Bid Count | 1 (Bid History) |
| Bid Increment | $4.00 |
| Opened | Mar 29, 2026 |
| Closes | Apr 1, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | Mar 29, 2026 03:13:56 PM EDT | $44.00 |
MOISSANITE FIRE® 2.60CTW DEW OVAL AND PEAR SHAPE PLATINEVE® RING - Size 10
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.38in L x 0.56in W |
| Brand | Moissanite Fire |
| Country of Origin | China |
| Metal Weight | 3.30 |
|---|---|
| Ring Type | Bypass |
| Ring Size | 10 |
|---|---|
| Brand | Moissanite Fire |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 1.33 |
| Gemstone Dimensions | 8.00mm L x 6.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Oval |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 1 |
| Gemstone Dimensions | 8.00mm L x 6.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Pear |
$4.00
$12.00
$173.00