Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6139217 |
|---|---|
| Bid Count | 0 |
| Bid Increment | $2.00 |
| Opened | Mar 29, 2026 |
| Closes | Apr 1, 2026 |
No bids yet on this item.
Charles Winston For Bella Luce® Tanzanite And White Diamond Simulants Rhodium Over Silver Ring - Size 5
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.88in L x 0.69in W |
| Brand | Bella Luce |
| Country of Origin | China |
| Metal Weight | 8.33 |
|---|---|
| Ring Type | Center Design,Cluster,Halo,Multi-Row |
| Ring Size | 5 |
|---|---|
| Brand | Bella Luce,Charles Winston For Bella Luce |
| Gemstone Color | Blue |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 7.55 |
| Gemstone Dimensions | 12.00mm L x 10.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Cubic Zirconia |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Oval |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 1.63 |
| Gemstone Dimensions | 12.00mm L x 10.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Cubic Zirconia |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.81 |
| Gemstone Dimensions | 12.00mm L x 10.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Cubic Zirconia |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Round |
$35.00
$76.00
$21.00
$23.00