Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6139196 |
|---|---|
| Bid Count | 1 (Bid History) |
| Bid Increment | $5.00 |
| Opened | Mar 29, 2026 |
| Closes | Apr 1, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | Mar 29, 2026 03:12:07 PM EDT | $131.00 |
Pre-Owned 1.36ct Cor-De-Rosa Morganite(TM) and 0.28ctw Color Shift Garnet 10k Rose Gold Heart Ring - Size 7
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.68in L x 0.36in W |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 1.28 |
|---|---|
| Ring Type | Band |
| Theme | Symbol |
|---|---|
| Ring Size | 7 |
| Gemstone Color | Peach |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 1.36 |
| Gemstone Dimensions | 8.00mm L x 8.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Irradiated |
| Gemstone Full Name | Morganite |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Mozambique |
| Gemstone Shape | Heart |
| Gemstone Color | Pink |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.28 |
| Gemstone Dimensions | 2.00mm L x 2.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Garnet |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Round |
$190.00
$9.00
$35.00