Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6139182 |
|---|---|
| Bid Count | 0 |
| Bid Increment | $5.00 |
| Opened | Mar 29, 2026 |
| Closes | Apr 1, 2026 |
No bids yet on this item.
MOISSANITE FIRE® 1.46CTW DEW & RUBY PLATINEVE® RING - Size 6
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.25in W |
| Brand | Moissanite Fire |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 2.80 |
|---|---|
| Ring Type | Band |
| Ring Size | 6 |
|---|---|
| Brand | Moissanite Fire |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.88 |
| Gemstone Dimensions | 6.50mm L x 6.50mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Origin Country | China |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | Red |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 1.6 |
| Gemstone Dimensions | 5.00mm L x 5.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Flux Healed |
| Gemstone Full Name | Ruby |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Mozambique |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.44 |
| Gemstone Dimensions | 4.00mm L x 4.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Origin Country | China |
| Gemstone Shape | Round |
$226.00
$37.00
$49.00
$29.00