Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6139176 |
|---|---|
| Bid Count | 3 (Bid History) |
| Bid Increment | $3.00 |
| Opened | Mar 29, 2026 |
| Closes | Apr 1, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | Mar 30, 2026 03:55:05 AM EDT | $36.00 |
| Losing Bid | Mar 29, 2026 06:48:13 PM EDT | $33.00 |
| Losing Bid | Mar 29, 2026 10:10:10 AM EDT | $30.00 |
1.01ctw Tanzanite And 0.81ctw White Zircon Rhodium Over Sterling Silver 3-Stone Ring - Size 8
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.61in L x 0.79in W |
| Country of Origin | Hong Kong |
| Metal Weight | 2.00 |
|---|---|
| Ring Type | 3-Stone |
| Ring Size | 8 |
|---|
| Gemstone Color | Blue |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.64 |
| Gemstone Dimensions | 7.00mm L x 5.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Tanzanite |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Oval |
| Gemstone Color | Blue |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.37 |
| Gemstone Dimensions | 5.00mm L x 3.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Tanzanite |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Oval |
| Gemstone Color | Blue |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.81 |
| Gemstone Dimensions | 5.00mm L x 3.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Zircon |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Round |
$226.00
$150.00
$60.00
$261.00