Time Left:
--
(or more)| Est. Retail Value: | $1,204.00 |
|---|---|
| Listing #: | 6139167 |
| Bid Count | 6 (Bid History) |
| Bid Increment | $4.00 |
| Opened | Mar 29, 2026 |
| Closes | Apr 1, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | Mar 31, 2026 03:44:05 PM EDT | $80.00 |
| Losing Bid | Mar 29, 2026 03:09:13 PM EDT | $76.00 |
| Losing Bid | Mar 31, 2026 03:43:54 PM EDT | $74.00 |
| Losing Bid | Mar 31, 2026 03:43:45 PM EDT | $66.00 |
| Losing Bid | Mar 31, 2026 03:43:38 PM EDT | $58.00 |
| Losing Bid | Mar 31, 2026 03:43:25 PM EDT | $50.00 |
MOISSANITE FIRE® AND GREEN MOISSANITE 3.53CTW DEW EMERALD CUT 14K YELLOW GOLD OVER SILVER RING - Size 8
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.63in L x 0.31in W |
| Brand | Moissanite Fire |
| Metal Weight | 2.00 |
|---|---|
| Ring Type | 2-Stone |
| Ring Size | 8 |
|---|---|
| Brand | Moissanite Fire |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 2.3 |
| Gemstone Dimensions | 9.00mm L x 7.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Rectangular Octagonal |
| Gemstone Color | Green |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.92 |
| Gemstone Dimensions | 7.00mm L x 5.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Rectangular Octagonal |
$226.00
$150.00
$60.00
$261.00