Time Left:
--
(or more)| Est. Retail Value: | $101.00 |
|---|---|
| Listing #: | 6139155 |
| Bid Count | 5 (Bid History) |
| Bid Increment | $2.00 |
| Opened | Mar 29, 2026 |
| Closes | Apr 1, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | Mar 31, 2026 11:42:59 PM EDT | $28.00 |
| Losing Bid | Mar 31, 2026 07:19:17 PM EDT | $26.00 |
| Losing Bid | Mar 31, 2026 03:42:08 PM EDT | $24.00 |
| Losing Bid | Mar 31, 2026 02:40:08 PM EDT | $22.00 |
| Losing Bid | Mar 29, 2026 12:47:15 AM EDT | $20.00 |
6.80ctw Square Octagonal Color-Change Zandrite® Rhodium Over Sterling Silver Ring - Size 9
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.79in L x 0.46in W |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 2.88 |
|---|---|
| Ring Type | 3-Stone |
| Ring Size | 9 |
|---|
| Gemstone Color | Green |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 2.72 |
| Gemstone Dimensions | 8.00mm L x 6.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Zandrite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Square Octagonal |
| Gemstone Color | Green |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 4.08 |
| Gemstone Dimensions | 11.00mm L x 9.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Zandrite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Square Octagonal |
$226.00
$150.00
$60.00
$261.00