Time Left:
--
(or more)| Est. Retail Value: | $945.00 |
|---|---|
| Listing #: | 6139154 |
| Bid Count | 8 (Bid History) |
| Bid Increment | $3.00 |
| Opened | Mar 29, 2026 |
| Closes | Apr 1, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | Mar 31, 2026 04:43:52 PM EDT | $59.00 |
| Losing Bid | Mar 31, 2026 07:53:20 PM EDT | $56.00 |
| Losing Bid | Mar 31, 2026 01:20:00 PM EDT | $53.00 |
| Losing Bid | Mar 29, 2026 03:08:38 PM EDT | $50.00 |
| Losing Bid | Mar 29, 2026 12:41:42 PM EDT | $49.00 |
| Losing Bid | Mar 29, 2026 12:41:11 PM EDT | $45.00 |
| Losing Bid | Mar 29, 2026 03:08:25 PM EDT | $42.00 |
| Losing Bid | Mar 29, 2026 08:15:49 AM EDT | $36.00 |
MOISSANITE FIRE® 2.43CTW DEW PEAR SHAPE AND ROUND PLATINEVE® AND 14K YELLOW GOLD OVER SILVER RING - Size 8
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.44in L x 0.56in W |
| Brand | Moissanite Fire |
| Metal Weight | 2.00 |
|---|---|
| Ring Type | Halo,Engagement |
| Ring Size | 8 |
|---|---|
| Brand | Moissanite Fire |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 1.93 |
| Gemstone Dimensions | 10.00mm L x 7.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Pear |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.33 |
| Gemstone Dimensions | 1.00mm L x 1.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Round |
$226.00
$150.00
$60.00
$261.00