| Listing #: | 6139138 |
|---|---|
| Bid Count | 0 |
| Bid Increment | $5.00 |
| Opened | Mar 28, 2026 |
| Closes | Mar 31, 2026 |
No bids yet on this item.
3.43ctw Multi Gemstone Rhodium & 24K Yellow Gold Over Palladium Sterling Silver Spinner Ring - Size 9
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.87in L x 0.87in W |
| Brand | Gems En Vogue |
| Metal Weight | 13.29 |
|---|---|
| Ring Type | Cluster,Statement,Spinner |
| Theme | Pattern |
|---|---|
| Ring Size | 9 |
| Brand | Gems En Vogue |
| Gemstone Color | Blue |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.07 |
| Gemstone Dimensions | 3.50mm L x 3.50mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Tanzanite |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | Green |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.06 |
| Gemstone Dimensions | 2.50mm L x 2.50mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Apatite |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Brazil |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | Blue |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.045 |
| Gemstone Dimensions | 2.50mm L x 2.50mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Tanzanite |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | Green |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.06 |
| Gemstone Dimensions | 2.50mm L x 2.50mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Tourmaline |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Brazil |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | Blue |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.06 |
| Gemstone Dimensions | 2.50mm L x 2.50mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Apatite |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Brazil |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | Yellow |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.058 |
| Gemstone Dimensions | 2.50mm L x 2.50mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Citrine |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Brazil |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | Blue |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.07 |
| Gemstone Dimensions | 2.50mm L x 2.50mm W |
| Gemstone Enhancement | Irradiated |
| Gemstone Full Name | Topaz |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Brazil |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | Red |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.06 |
| Gemstone Dimensions | 2.50mm L x 2.50mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Ruby |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.702 |
| Gemstone Dimensions | 2.00mm L x 2.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Irradiated |
| Gemstone Full Name | Zircon |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Cambodia |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | Green |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.072 |
| Gemstone Dimensions | 2.00mm L x 2.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Alexandrite |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Brazil |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | Purple |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.07 |
| Gemstone Dimensions | 2.00mm L x 2.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Known Treatment |
| Gemstone Full Name | Rhodolite |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | India |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | Orange |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.074 |
| Gemstone Dimensions | 2.00mm L x 2.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Known Treatment |
| Gemstone Full Name | Spessartite |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Brazil |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | Green |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.07 |
| Gemstone Dimensions | 2.00mm L x 2.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Chrome Diopside |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Russian Federation |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | Blue |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.08 |
| Gemstone Dimensions | 2.00mm L x 2.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Irradiated |
| Gemstone Full Name | Zircon |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Cambodia |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | Green |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.08 |
| Gemstone Dimensions | 2.50mm L x 2.50mm W |
| Gemstone Enhancement | No Known Treatment |
| Gemstone Full Name | Tsavorite |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | Green |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.09 |
| Gemstone Dimensions | 2.50mm L x 2.50mm W |
| Gemstone Enhancement | Oiling |
| Gemstone Full Name | Emerald |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Zambia |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | Blue |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.06 |
| Gemstone Dimensions | 2.50mm L x 2.50mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Tanzanite |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | Blue |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.04 |
| Gemstone Dimensions | 2.00mm L x 2.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Irradiated |
| Gemstone Full Name | Topaz |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Brazil |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | Red |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.08 |
| Gemstone Dimensions | 2.00mm L x 2.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Ruby |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.1 |
| Gemstone Dimensions | 3.00mm L x 3.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Irradiated |
| Gemstone Full Name | Zircon |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Cambodia |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | Purple |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.09 |
| Gemstone Dimensions | 3.00mm L x 3.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Amethyst |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Brazil |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | Green |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.1 |
| Gemstone Dimensions | 3.00mm L x 3.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Oiling |
| Gemstone Full Name | Emerald |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Zambia |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | Orange |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.12 |
| Gemstone Dimensions | 3.00mm L x 3.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Known Treatment |
| Gemstone Full Name | Spessartite |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Brazil |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | Red |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.13 |
| Gemstone Dimensions | 3.00mm L x 3.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Garnet |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Mozambique |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | Green |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.09 |
| Gemstone Dimensions | 3.00mm L x 3.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Peridot |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | China |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.74 |
| Gemstone Dimensions | 2.50mm L x 2.50mm W |
| Gemstone Enhancement | Irradiated |
| Gemstone Full Name | Zircon |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Cambodia |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | Green |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.14 |
| Gemstone Dimensions | 2.50mm L x 2.50mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Chrome Diopside |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Russian Federation |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | Blue |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.04 |
| Gemstone Dimensions | 2.50mm L x 2.50mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Tanzanite |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Round |
$226.00
$150.00
$60.00
$261.00