| Est. Retail Value: | $793.00 |
|---|---|
| Listing #: | 6139099 |
| Bid Count | 0 |
| Bid Increment | $5.00 |
| Opened | Mar 28, 2026 |
| Closes | Mar 31, 2026 |
No bids yet on this item.
MOISSANITE FIRE® 2.26CTW DEW CUSHION CUT PLATINEVE® RING - Size 9
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.31in L x 0.31in W |
| Brand | Moissanite Fire |
| Country of Origin | China |
| Metal Weight | 2.60 |
|---|---|
| Ring Type | Engagement |
| Ring Size | 9 |
|---|---|
| Brand | Moissanite Fire |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 1.8 |
| Gemstone Dimensions | 7.50mm L x 7.50mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Square Cushion |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.24 |
| Gemstone Dimensions | 3.00mm L x 3.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Square Cushion |
$226.00
$150.00
$60.00
$261.00