| Est. Retail Value: | $1,446.00 |
|---|---|
| Listing #: | 6139043 |
| Bid Count | 0 |
| Bid Increment | $5.00 |
| Opened | Mar 28, 2026 |
| Closes | Mar 31, 2026 |
No bids yet on this item.
MOISSANITE FIRE(R) 2.92CTW DEW CUSHION CUT & ROUND PLATINEVE(R) RING - Size 7
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.50in W |
| Brand | Moissanite Fire |
| Country of Origin | China |
| Metal Weight | 4.00 |
|---|---|
| Ring Type | Center Design,Engagement |
| Theme | Vintage Style |
|---|---|
| Ring Size | 7 |
| Brand | Moissanite Fire |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 2.54 |
| Gemstone Dimensions | 8.50mm L x 8.50mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Origin Country | China |
| Gemstone Shape | Square Cushion |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.12 |
| Gemstone Dimensions | 1.00mm L x 1.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Origin Country | China |
| Gemstone Shape | Round |
$88.00
$20.00
$60.00
$434.00