| Est. Retail Value: | $552.00 |
|---|---|
| Listing #: | 6139033 |
| Bid Count | 0 |
| Bid Increment | $5.00 |
| Opened | Mar 28, 2026 |
| Closes | Mar 31, 2026 |
No bids yet on this item.
.76ctw Marquise Blue Sapphire With .10ctw Round White Zircon 10k Yellow Gold 3-Stone Ring - Size 9
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.67in L x 0.28in W |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 1.50 |
|---|---|
| Ring Type | 3-Stone |
| Ring Size | 9 |
|---|
| Gemstone Color | Blue |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.76 |
| Gemstone Dimensions | 6.00mm L x 3.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Diffused |
| Gemstone Full Name | Sapphire |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Madagascar |
| Gemstone Shape | Marquise |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.1 |
| Gemstone Dimensions | 1.50mm L x 1.50mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Zircon |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Round |
$104.00
$139.00
$155.00
$946.00