| Listing #: | 6139003 |
|---|---|
| Bid Count | 5 (Bid History) |
| Bid Increment | $2.00 |
| Opened | Mar 28, 2026 |
| Closes | Mar 31, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | Mar 31, 2026 01:10:37 PM EDT | $28.00 |
| Losing Bid | Mar 30, 2026 10:36:06 PM EDT | $26.00 |
| Losing Bid | Mar 30, 2026 12:19:33 PM EDT | $24.00 |
| Losing Bid | Mar 29, 2026 12:00:16 PM EDT | $22.00 |
| Losing Bid | Mar 28, 2026 04:55:05 AM EDT | $20.00 |
0.90ct Strontium Titanate & 0.20ctw Moissanite Fire® Rhodium & 18K Yellow Gold Over Silver Ring - Size 10
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.82in L x 0.19in W |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 2.00 |
|---|---|
| Ring Type | Band |
| Ring Size | 10 |
|---|
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.7 |
| Gemstone Dimensions | 6.00mm L x 4.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Strontium Titanate |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Rectangular Octagonal |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.2 |
| Gemstone Dimensions | 1.50mm L x 1.50mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Round |
$67.00
$139.00
$240.00
$50.00
$36.00