| Listing #: | 6133588 |
|---|---|
| Bid Count | 4 (Bid History) |
| Bid Increment | $4.00 |
| Opened | Mar 27, 2026 |
| Closes | Mar 30, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | Mar 30, 2026 04:32:33 PM EDT | $72.00 |
| Losing Bid | Mar 30, 2026 04:32:18 PM EDT | $72.00 |
| Losing Bid | Mar 29, 2026 11:37:25 PM EDT | $68.00 |
| Losing Bid | Mar 27, 2026 01:50:07 PM EDT | $64.00 |
Pre-Owned 1.54ct Cushion Aquamarine With .02ctw Round White Zircon Rhodium Over Sterling Silver Gent - Size 12
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.38in W |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 6.80 |
|---|---|
| Ring Type | Center Design |
| Ring Size | 12 |
|---|
| Gemstone Color | Blue |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 1.54 |
| Gemstone Dimensions | 9.00mm L x 7.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Aquamarine |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Brazil |
| Gemstone Shape | Rectangular Cushion |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.02 |
| Gemstone Dimensions | 9.00mm L x 7.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Zircon |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Round |
$22.00
$147.00
$14.00
$49.00
$81.00