Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6133546 |
|---|---|
| Bid Count | 0 |
| Bid Increment | $5.00 |
| Opened | Mar 27, 2026 |
| Closes | Mar 30, 2026 |
No bids yet on this item.
Pre-Owned Moissanite Fire® 2.48ctw Diamond Equivalent Weight Round Platineve™ Ring - Size 6
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.81in W |
| Brand | Moissanite Fire |
| Country of Origin | India |
| Metal Weight | 8.14 |
|---|---|
| Ring Type | Cocktail |
| Ring Size | 6 |
|---|---|
| Brand | Moissanite Fire |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.41 |
| Gemstone Dimensions | 5.00mm L x 5.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.44 |
| Gemstone Dimensions | 5.00mm L x 5.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 1.26 |
| Gemstone Dimensions | 5.00mm L x 5.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.22 |
| Gemstone Dimensions | 5.00mm L x 5.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Round |
$101.00
$290.00
$6.00
$19.00