| Est. Retail Value: | $976.00 |
|---|---|
| Listing #: | 6133481 |
| Bid Count | 0 |
| Bid Increment | $5.00 |
| Opened | Mar 26, 2026 |
| Closes | Mar 29, 2026 |
No bids yet on this item.
MOISSANITE FIRE(R) 2.37CTW DEW INFERNO CUT(TM) & PLATINEVE(R) & 14K YELLOW GOLD OVER SILVER RING - Size 6
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.27in W |
| Brand | Moissanite Fire |
| Country of Origin | China |
| Metal Weight | 3.80 |
|---|---|
| Ring Type | Engagement |
| Ring Size | 6 |
|---|---|
| Brand | Moissanite Fire |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 1.88 |
| Gemstone Dimensions | 8.00mm L x 8.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Origin Country | China |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.2 |
| Gemstone Dimensions | 1.40mm L x 1.40mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Origin Country | China |
| Gemstone Shape | Round |
$51.00
$305.00
$297.00
$65.00
$205.00