| Est. Retail Value: | $205.00 |
|---|---|
| Listing #: | 6133421 |
| Bid Count | 6 (Bid History) |
| Bid Increment | $2.00 |
| Opened | Mar 26, 2026 |
| Closes | Mar 29, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | Mar 29, 2026 07:20:46 AM EDT | $43.00 |
| Losing Bid | Mar 29, 2026 08:29:24 PM EDT | $41.00 |
| Losing Bid | Mar 29, 2026 08:29:14 PM EDT | $37.00 |
| Losing Bid | Mar 28, 2026 02:30:22 PM EDT | $33.00 |
| Losing Bid | Mar 26, 2026 08:05:22 PM EDT | $31.00 |
| Losing Bid | Mar 26, 2026 10:32:33 AM EDT | $29.00 |
5.53ctw Champagne Quartz & 0.03ctw Champagne Diamond 18k Yellow Gold Over Silver Pendant With Chain
| Product Type | Pendant |
|---|---|
| Dimensions | 0.75in L x 0.40in W |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 1.03 |
|---|---|
| Necklace Type | Pendant |
| Pendant Type | Statement |
| Gemstone Color | Champagne |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 5.53 |
| Gemstone Dimensions | 14.00mm L x 10.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Irradiated |
| Gemstone Full Name | Quartz |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Bolivia (Plurinational State of) |
| Gemstone Shape | Rectangular Cushion |
| Gemstone Color | Champagne |
|---|---|
| Gemstone Classification | Mined |
| Gemstone CTW | 0.03 |
| Gemstone Dimensions | 14.00mm L x 10.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Diamond |
| Material Composition | Mined |
| Origin Country | Australia |
| Gemstone Shape | Round |
$305.00
$297.00
$65.00
$205.00