Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6232677 |
|---|---|
| Bid Count | 2 (Bid History) |
| Bid Increment | $3.00 |
| Opened | May 21, 2026 |
| Closes | May 24, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 24, 2026 09:21:39 AM EDT | $36.00 |
| Losing Bid | May 23, 2026 09:08:41 PM EDT | $33.00 |
Pre-Owned MOISSANITE FIRE® 2.26CTW DEW ROUND BRILLIANT PLATINEVE® RING - Size 8
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.31in L x 0.69in W |
| Brand | Moissanite Fire |
| Country of Origin | China |
| Metal Weight | 2.00 |
|---|---|
| Ring Type | Center Design |
| Ring Size | 8 |
|---|---|
| Brand | Moissanite Fire |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 1.6 |
| Gemstone Dimensions | 8.00mm L x 8.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.3 |
| Gemstone Dimensions | 2.50mm L x 2.50mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Round |
$19.00
$2,351.00
$16.00
$36.00