Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6232738 |
|---|---|
| Bid Count | 8 (Bid History) |
| Bid Increment | $4.00 |
| Opened | May 21, 2026 |
| Closes | May 24, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 24, 2026 05:55:35 PM EDT | $77.00 |
| Losing Bid | May 24, 2026 12:48:51 PM EDT | $73.00 |
| Losing Bid | May 24, 2026 05:55:32 PM EDT | $73.00 |
| Losing Bid | May 24, 2026 12:48:09 PM EDT | $69.00 |
| Losing Bid | May 21, 2026 03:20:45 PM EDT | $65.00 |
| Losing Bid | May 24, 2026 12:47:59 PM EDT | $65.00 |
| Losing Bid | May 24, 2026 12:47:31 PM EDT | $57.00 |
| Losing Bid | May 24, 2026 12:47:03 PM EDT | $49.00 |
Pre-Owned MOISSANITE FIRE® 2.71CTW DEW EMERALD CUT, HEART SHAPE AND OVAL PLATINEVE® RING - Size 8
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.56in L x 0.69in W |
| Brand | Moissanite Fire |
| Metal Weight | 4.60 |
|---|---|
| Ring Type | 3-Stone |
| Ring Size | 8 |
|---|---|
| Brand | Moissanite Fire |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.92 |
| Gemstone Dimensions | 7.00mm L x 5.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Rectangular Octagonal |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.7 |
| Gemstone Dimensions | 6.00mm L x 6.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Heart |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.84 |
| Gemstone Dimensions | 7.00mm L x 5.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Oval |
$2.00
$2.00
$38.00
$69.00