Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6232698 |
|---|---|
| Bid Count | 1 (Bid History) |
| Bid Increment | $3.00 |
| Opened | May 21, 2026 |
| Closes | May 24, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 24, 2026 11:53:45 AM EDT | $38.00 |
Pre-Owned 1.30ctw Morganite with 0.10ctw Lab Created Pink Sapphire 18k Rose Gold Over Sterling Silve - Size 9
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.70in L x 0.27in W |
| Country of Origin | India |
| Metal Weight | 3.59 |
|---|---|
| Ring Type | Band |
| Ring Size | 9 |
|---|
| Gemstone Color | Peach |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 1.3 |
| Gemstone Dimensions | 2.50mm L x 2.50mm W |
| Gemstone Enhancement | Irradiated |
| Gemstone Full Name | Morganite |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Mozambique |
| Gemstone Shape | Oval |
| Gemstone Color | Pink |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.1 |
| Gemstone Dimensions | 2.50mm L x 2.50mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Sapphire |
| Material Composition | Lab Created |
| Origin Country | Mozambique |
| Gemstone Shape | Round |
$71.00
$6.00
$2.00