Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6232691 |
|---|---|
| Bid Count | 8 (Bid History) |
| Bid Increment | $2.00 |
| Opened | May 21, 2026 |
| Closes | May 24, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 24, 2026 12:38:04 PM EDT | $36.00 |
| Losing Bid | May 24, 2026 12:45:30 PM EDT | $36.00 |
| Losing Bid | May 24, 2026 12:37:50 PM EDT | $34.00 |
| Losing Bid | May 24, 2026 12:35:25 PM EDT | $32.00 |
| Losing Bid | May 23, 2026 03:47:40 AM EDT | $30.00 |
| Losing Bid | May 23, 2026 09:09:56 PM EDT | $28.00 |
| Losing Bid | May 23, 2026 12:25:38 PM EDT | $24.00 |
| Losing Bid | May 21, 2026 07:44:25 AM EDT | $20.00 |
Pre-Owned Moissanite Fire® 0.62ctw DEW Square Princess Cut and Round 14k Yellow Gold Over Silver Ban - Size 8
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.75in L x 0.13in W |
| Brand | Moissanite Fire |
| Metal Weight | 1.40 |
|---|---|
| Ring Type | Band |
| Ring Size | 8 |
|---|---|
| Brand | Moissanite Fire |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.4 |
| Gemstone Dimensions | 2.50mm L x 2.50mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Square |
| Gemstone Color | Colorless |
|---|---|
| Gemstone Classification | Lab Created |
| Gemstone CTW | 0.12 |
| Gemstone Dimensions | 2.00mm L x 2.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Moissanite |
| Material Composition | Lab Created |
| Gemstone Shape | Round |
$71.00
$6.00
$2.00
$6.00