Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6232689 |
|---|---|
| Bid Count | 11 (Bid History) |
| Bid Increment | $3.00 |
| Opened | May 21, 2026 |
| Closes | May 24, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 24, 2026 12:57:34 PM EDT | $85.00 |
| Losing Bid | May 24, 2026 02:15:26 AM EDT | $82.00 |
| Losing Bid | May 21, 2026 07:54:13 AM EDT | $80.00 |
| Losing Bid | May 24, 2026 02:15:05 AM EDT | $76.00 |
| Losing Bid | May 24, 2026 02:14:36 AM EDT | $70.00 |
| Losing Bid | May 21, 2026 07:24:33 PM EDT | $64.00 |
| Losing Bid | May 21, 2026 07:24:19 PM EDT | $58.00 |
| Losing Bid | May 21, 2026 07:24:13 PM EDT | $52.00 |
| Losing Bid | May 21, 2026 07:24:05 PM EDT | $46.00 |
| Losing Bid | May 21, 2026 07:24:01 PM EDT | $40.00 |
| Losing Bid | May 21, 2026 02:28:48 AM EDT | $34.00 |
Pre-Owned 1.43ctw Chrome Diopside With 0.02ctw Yellow Diamond 18K Yellow Gold Over Silver Pendant Wi
| Product Type | Pendant |
|---|---|
| Dimensions | 0.81in L x 0.50in W |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 2.03 |
|---|---|
| Necklace Type | Pendant |
| Pendant Type | Pendant |
| Gemstone Color | Green |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 1.05 |
| Gemstone Dimensions | 8.00mm L x 6.00mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Chrome Diopside |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Russian Federation |
| Gemstone Shape | Oval |
| Gemstone Color | Green |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.38 |
| Gemstone Dimensions | 1.30mm L x 1.30mm W |
| Gemstone Enhancement | No Treatment |
| Gemstone Full Name | Chrome Diopside |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Russian Federation |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | Yellow |
|---|---|
| Gemstone Classification | Mined |
| Gemstone CTW | 0.02 |
| Gemstone Dimensions | 1.00mm L x 1.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Irradiated |
| Gemstone Full Name | Diamond |
| Material Composition | Mined |
| Origin Country | Australia |
| Gemstone Shape | Round |
$71.00
$6.00
$2.00