Time Left:
--
(or more)| Listing #: | 6232712 |
|---|---|
| Bid Count | 2 (Bid History) |
| Bid Increment | $4.00 |
| Opened | May 21, 2026 |
| Closes | May 24, 2026 |
Scroll for more details
| Status | Date | Bid |
|---|---|---|
| Winning Bid | May 24, 2026 12:46:25 PM EDT | $52.00 |
| Losing Bid | May 23, 2026 07:29:47 AM EDT | $48.00 |
.65ct Trillion Tanzanite, .03ct Blue Diamond Accent With .28ctw Zircon Rhodium Over Silver Ring - Size 8
| Product Type | Ring |
|---|---|
| Dimensions | 0.56in L x 0.54in W |
| Country of Origin | Thailand |
| Metal Weight | 3.04 |
|---|---|
| Ring Type | Center Design |
| Ring Size | 8 |
|---|
| Gemstone Color | Blue |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.65 |
| Gemstone Dimensions | 6.00mm L x 6.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Tanzanite |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Trillion |
| Gemstone Color | Blue |
|---|---|
| Gemstone Classification | Mined |
| Gemstone CTW | 0.03 |
| Gemstone Dimensions | 0.80mm L x 0.80mm W |
| Gemstone Enhancement | Irradiated |
| Gemstone Full Name | Diamond |
| Material Composition | Mined |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Round |
| Gemstone Color | White |
|---|---|
| Gemstone Classification | Natural |
| Gemstone CTW | 0.28 |
| Gemstone Dimensions | 2.00mm L x 2.00mm W |
| Gemstone Enhancement | Heated |
| Gemstone Full Name | Zircon |
| Material Composition | Natural |
| Origin Country | Tanzania, United Republic Of |
| Gemstone Shape | Round |
$307.00
$505.00
$4.00
$12.00